English

O klipie:

Myśląc nad klipem chcieliśmy, aby był on spójny nie tylko z utworem muzycznym, ale także oddawał atmosferę naszych koncertów. Dysponowaliśmy ciekawymi ujęciami z występu w klubie Sfinks 700. Postanowiliśmy więc na tej bazie zbudować nasz pierwszy obraz do muzyki. Montażem i selekcją materiałów zajął się Marcin Cieślik, a autorami ujęć jest ekipa www.themontaz.com. Pewne elementy widoczne w klipie, takie jak analogowy szum czy też „latające fragmenty”, ostatecznie pod koniec filmu składają się w jedną całość i mają być nawiązaniem do naszej najnowszej płyty What comes next EP która ukaże się już w maju.

O utworze Illusion:

Zalążkiem utworu był motyw syntezatorowy słyszalny w całym utworze. Od początku czuliśmy, że kompozycja ma specyficzny i nieco tajemniczy nastrój głównie za sprawą partii wokalnej, która zaskakująco pojawia się w końcowej części utworu. Sam proces tworzenia polegał jednak głównie na improwizacjach – to one są zazwyczaj siłą napędową naszej twórczości.

O singlu „Illusion SP”:

Wraz z powstaniem klipu wydaliśmy również płytę z wspomnianym utworem, na której znalazły się także materiały bonusowe związane z naszym zespołem takie, jak tapety czy logotypy. Ze względu na bardzo ograniczony nakład, „Illusion SP” będzie trafiać m.in. do zwycięzców organizowanych przez nas konkursów i uczestników wybranych koncerów.